Game of Generals a nový web

Konečne som sa dostal k tomu, aby som si spravil nový osobný web. Teda už pred tým som nejaký mal, len tu atrapu vyrobenú vo FrontPage (niektorí ste aj zabudli, že také niečo bolo) by som nenazýval webom. Môj web nájdete na www.duracellko.net.

Asi najdôležitejšie, čo tam nájdete, sú moje projekty. Malá novinka, že Planning Poker nájdete live na planningpoker.duracellko.net. Avšak upozorňujem, že to nemusí byť 100% stabilné. Stav sa udržuje len v pamäti, takže pri reštarte application poolu sa hra stratí. Avšak nepredpokladám, že bude stránka veľmi vyťažená, takže by sa app pool nemusel reštartovať často. Bolo to robené skôr pre Windows Azure, kde v prípade reštartu jeden server zastúpi druhý, a servery sa synchronizujú cez ServiceBus.

Najnovší projekt, zato najmenej dokončený, je Game of Generals. Je to taktická dosková hrá (hádam vhodný preklad board game). Hráči rozložia svoje figúrky rôznych hodností na hracej ploche 9x8 políčok s tým, že hráč nevidí, ako figúrky rozložil protihráč. A potom sa snažia eliminovať nepriateľské figúrky. Vyhráva ten, kto napadne vlajku. Problémom v reále je, že to hrajú dvaja hráči plus rozhodca. Ten rozhoduje, ktorá figúrka vypadáva, takže figúrky zostávajú pre protihráčov utajené počas celej hry. Viac sa o hre dozviete na wikipedii. A práve preto som sa rozhodol nahradiť rozhodcu počítačom. Takže hru môžu plnohodnotne hrať dvaja ľudia na dvoch počítačoch cez LAN. Hra je v podstate funkčná až na nasledovné veci:

  • Asi najdôležitejšia vec, na ktorej som sa zastavil, je môj dizajnérsky talent. Už zo screenshotu je vidieť, že hra vyzerá horšie než zle. A keďže nemám na to ani talent, ani nástroje (hmm.. práve čítam, že MS Expression Design je free), tak ak máte niekto chuť, tak kľudne môžete na dizajne popracovať. Zdrojáky sú dostupné.
  • Nie je spravený error handling, takže pri komunikačnej chybe aplikácia spadne.
  • Dokončiť nejaké features, ako napríklad vlastná menovka hráča.
  • Opraviť nejaké chyby. Napríklad sme zistili, že keď vlajka spácha samovraždu, tak sa to nedetekuje ako prehra, a hra pokračuje ďalej.
  • Portovať na Windows Store App, keďže na tablete by sa to hralo oveľa lepšie.

V podstate ostatné body, okrem prvého by som aj dokončil, len som sa zastavil na prvom. A tu som si nie istý, či výsledok by stál za cenu investovaného času.

Komentáre

Bez komentárov

Prihlásiť | Registrovať | Pomoc