Barcamp ZA

Takže v sobotu som sa zúčastnil prvého barcampu, na ktorý som natrafil. Údajne sa už nejaké odohrali v BA, tento mal podtitul - už po druhý krát v Žiline.

Hmmm, Žilina je za rohom, prídem sa pozrieť, povedal som si po zistení na webe http://barcamp-za.sk/ kde sa bude barcamp odohrávať. No a poviem vám, vyplatilo sa. Prečo? Nuž, pre atmosféru, náplň a rozsah podujatia. Musím povedať, páčilo sa mi a páčilo sa mi veľmi. Môj obdiv a úcta voči usporiadateľom. Barcamp nieje len prednáška, resp. súbor prednášok, ale v podstate diskusií kde nakonci boli vždy bloky otázok a odpovedí. A že sa diskutovalo, tomu verte. Zároveň som mohol vidieť aj pohľad ľudí z iných sfér - domény, dizajnéri/grafici, php programátori. To všetko vám otvorí obzory. :)

Všetko sa odohralo na železničnej stanici Žilina - Záriečie. Poviete si - moment - na stanici? Nuž áno. Táto železničná stanica je prerobená na kaviareň, dole prednášaciu sálu, hore divadelnú sálu. V oboch sa diali veci. Bohužiaľ sa nedalo všetko stihnúť naraz, preto som lietal zo sály do sály, každopádne program bol zaujímavý a mal som šťastie na prednášky, všetky ma zaujali. Až na prednášku o doménach, bola síce zaujímavá, každopádne to považujem trochu za špekuláciu a tento spôsob "zarábania" nemám nejak veľmi ako user rád. Akceptujem ho, dozvedel som sa samozrejme niečo nové, no tento prístup neschvaľujem.

Mne osobne sa veľmi páčila prednáška pacientov z websupportu. Bolo to zaujímavé a vtipné zároveň, presne ako to má byť, rešpekt chlapi :)

No úplná tutovka bola posledná prezentácia, dúfam že sa nemýlim - Juraj Ďuriš - Ako vybudovať úspešný globálny startup - ktorý hovoril o jeho site finviz.com. Bolo to vskutku niečo úžasné - chlapík v obleku, povedali by ste že je to bude nudné, ale on sypal hefty jeden za druhým. Priemerný čas medzi salvami smiechu bol tak 30s. Vážne. Tak dobre som sa dávno nepobavil. Odporúčam pozrieť video , keď pribudne na stránke barcamp-u.

V každom prípade, kto nebol, môže ľutovať, ale môže prísť nabudúce. Myslím, že neoľutuje.

PS : Ďakujem Igor za odvoz a pokec :)

PS2 : Menší zhluk iných článkov a pár fotografií. Ak som vás tu neuviedol, kľudne prihodte svoje v diskusii, dopredu díky :)

http://exot.boo.sk/blog/druhy-zilinsky-barcamp-zhodnotenie/

http://www.slideshare.net/mariomjankov/socilne-mdi-v-podnikan-a-budovan-vlastnej-znaky

http://depi.sk/2010/05/16/barcamp-zilina-sa-niesol-v-priatelskej-atmosfere/

http://charvat.posterous.com/aky-bol-barcamp-Zilina-bonus-jeho-zoznam-twit

http://www.flickr.com/photos/branislavrac/sets/72157624071145914/

http://picasaweb.google.com/pkucerka/BarcampZA155#

http://alian.info/2010/05/moja-prednaska-o-problogging-u-na-barcamp-zilina/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+Alianinfo+%28alian.info%29

http://picasaweb.google.com/rostacik/BarcampZA1552010Okolie#

AD1: Mrzí ma to, ale anonymné komenty sú zakázané, tak môžte aj mailom - dusan@rostacik.net

AD2: Písať po nociach blogy sa neopláca :), zabudol by som na prednášku active24.com ktorí tiež povedali zaujímavé veci o svojom hostingu, ako čo kde a s kým a urobili zároveň malú súťaž, milé. Tiež dobrá prednáška.

AD3: http://alian.info/2010/05/barcamp-zilina-2010/

http://barcamp-za.sk/pisu-o-nas

barcamp za 

Publikované Sunday, May 16, 2010 10:29 PM dudok
Zaradené do: ,

Komentáre

# re: Barcamp ZA

Monday, May 17, 2010 8:21 AM spigi

Anonymne komentare su zakazane, ale na aspnet.sk sa moze zaregistrovat kazdy a potom tu prihlasit :)

# re: Barcamp ZA

Monday, May 17, 2010 8:36 AM dudok

sú zakázané kvôli automatickému spamu aby to bolo presné :)

# re: Barcamp ZA

Monday, May 17, 2010 12:32 PM vlko

ale spigi mohol by si s tym nieco urobit, napr. zaregistrovat akismet, takto je to dost nap.t a na take blogovanie bez spatnej vazby moc ludi nenalakas