IE 9 Platform preview 3 ešte raz ...
25 June 10 02:47 PM | singh | 1 comment(s)

Viem, že Slavo už o tom napisal správičku ale kedže som bol dva dni preč a nemal som možnosť, využivam to až teraz.

Ja by som sa pozrel na to z nadhľadu. Surfovanie po Internete je určite tá  najbežnejšia vec, čo bežní ľudia robia s počitačom. Ale browser dnes využiva iba 10% prostriedkov, ktoré mu ponúka počitač. Inak povedané IE 9 bude prvý internetový prehliadač, ktorý programátorovi ponúkne tých bilión  FLOPS výpočtovej sily. :-) IE9 na Windowsoch s novým hárdverom ukáže nový level ako používať Web. (GPU-powered Canvas a GPU-powered <audio> a <video> ). V PP3 sa žlepšilo aj skore v ACID3ke na 83. IE9 PP stiahlo už viac ako 2 miliony ludí - verím, že hlavne programátori a začali to skúšať a skúšať programovať pre IE9. Ďalšiu drobnosť, ktorú by som spomenul je, že v IE9 sme vylepšili aj výsledky Webkit.org SunSpider benchmanrkvého testu o ďalších 25% na 347 ms. :-) To posúva IE9 PP3 pred FireFox a Chrome 4. Asi bude celkom fajn využiť 4 jadrá na spracovanie zlozitejších Javascriptov napriklad Excel Web App...

Komu sa nechce inštalovať a skušať može si pozrieť iba demo na tejto linke: http://bit.ly/cmHTK0 a potom si to už určite nainštaluje. :-)

Čoskoro sa vrátim s ďalšími detailami a možno ako sa Slávo pýta aj s dátumom uvedenia Beta verzie, ktorú budú môcť použivať aj notrmalny ludia pre surfovaní.

 Juraj.

Viac príspevkov

Tento blog

Štítky

Ešte neboli vytvorené žiadne štítky.

Archív

Predplatné